Fosforanowanie żelazowe od wielu lat stanowiło standardową metodę przygotowania powierzchni metalowych do malowania proszkowego. Chociaż proces ten jest skuteczny, wiąże się z szeregiem wad, które stają się coraz bardziej widoczne w obliczu nowoczesnych alternatyw. W dzisiejszym świecie, gdzie dbałość o środowisko i bezpieczeństwo pracy są priorytetem, fosforanowanie żelazowe staje się coraz mniej atrakcyjną opcją.
Fosforanowanie to proces, którego celem jest przygotowanie powierzchni metalowych do lakierowania. Proces ten i jego jak najlepszy przebieg jest niezbędny, aby uzyskać idealną powierzchnię produktu, do której w trakcie lakierowania ma przyczepić się farba. Od tego, jak dobrze została ta powierzchnia przygotowana, zależy jakość powłoki lakierniczej, a co za tym idzie wygląd produktu końcowego. Fosforanowanie ma jednak kilka wad, a wśród nich:
Na rynku dostępne są środki, będące idealną alternatywą, a nawet zdecydowanie lepszym i nowocześniejszym rozwiązaniem w procesie przygotowania powierzchni metalowych do lakierowania proszkowego. Są to produkty firmy Kairos Polska, która wyszła naprzeciw wyzwaniom stawianym jej przez rynek, oferując nowoczesne środki do przygotowania powierzchni metalowych do malowania proszkowego.
Produkty Kairos charakteryzują się:
Wszechstronnością - środki Kairos są przystosowane do wszystkich typów powierzchni metalowych i zapewniają uzyskanie doskonałej powierzchni konwersyjnej, a w rezultacie idealną przyczepność farby proszkowej.
Fosforanowanie żelazowe staje się coraz bardziej przestarzałą metodą przygotowania powierzchni metalowych do malowania proszkowego. Nowoczesne środki Kairos oferują szereg zalet, takich jak oszczędność energii, bezpieczeństwo stosowania i doskonałą jakość uzyskanej powierzchni. Warto rozważyć ich zastosowanie, aby uzyskać optymalne rezultaty malowania proszkowego przy jednoczesnym zadbaniu o środowisko naturalne i bezpieczeństwo pracowników.
Informacja prasowa