Zakup najtańszej pompy głębinowej – kiedy ma to sens?

Maciej Piwowski
24.05.2022

Pompę głębinową można kupić już za około 300 złotych, choć bez problemu znajdziemy też modele kilkanaście razy droższe. Nie można porównywać ze sobą urządzeń z tak różnych półek cenowych, ponieważ jest między nimi przepaść w zakresie jakości wykonania oraz parametrów roboczych. Nie oznacza to natomiast, że zakup najtańszej pompy głębinowej zawsze jest złym pomysłem. W naszym poradniku omawiamy sytuacje, kiedy warto rozważyć takie rozwiązanie.

Potrzebujesz pompy „na chwilę”

Jeśli docelowo nie będziesz korzystać z pompy głębinowej, ponieważ masz gwarancję, że w perspektywie na przykład kilku tygodni Twoja nieruchomość zostanie podłączona do sieci wodociągowej, to oczywiście zakup urządzenia z wysokiej półki mija się z celem. Kup tanią pompę głębinową, która w tym czasie nie powinna ulec awarii.

Potrzebujesz pompy głębinowej na budowę

W przypadku zastosowań budowlanych także nie warto kupować pompy bardzo drogiej, markowej. Po pierwsze: na tym etapie nie wykorzystasz jej potencjału. Po drugie: pompa będzie użytkowana przez budowlańców, którzy niekoniecznie o nią zadbają. Może się więc okazać, że w wyniku błędów użytkowych pompa szybko ulegnie awarii. Lepiej więc stracić np. 300 złotych niż 2000 złotych, prawda?

Potrzebujesz pompy awaryjnej

Jeśli masz już porządną, dobrze dobraną pompę głębinową, natomiast przydomowa studnia jest dla Ciebie jedynym źródłem wody, to powinieneś zainwestować w backup. Tę rolę może pełnić nawet najtańsza pompa głębinowa, która zapewni ciągłość dostaw wody w momencie awarii podstawowego urządzenia.

Potrzebujesz pompy do okazjonalnego użytku

Przykładem może być podlewanie roślin na działce rekreacyjnej czy napełnienie basenu 1-2 razy do roku. W takiej sytuacji zakup markowej pompy z bardzo wysokiej półki cenowej nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Zastanów się też, czy aby na pewno potrzebujesz pompy głębinowej – być może Twoje potrzeby w zupełności zaspokoi tańsza i łatwiejsza w montażu/demontażu pompa hydroforowa?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.