Pompa hydroforowa na plac budowy? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł

Maciej Piwowski
07.09.2022

Boom budowlany w Polsce trwa w najlepsze. Jego oznaką jest również ogromny popyt na działki budowlane. Mnóstwo osób nie chce wydawać horrendalnych pieniędzy na zakup mieszkania w mieście, ponieważ za porównywalną kwotę śmiało można wybudować dom jednorodzinny na wsi. Często jednak okazuje się, że działka nie ma dostępu do sieci wodociągowej, a jak wiadomo woda jest niezbędna do przeprowadzenia prac budowlanych. Można rozwiązać ten problem wykonując własną studnię i pobierając z niej wodę przy pomocy pompy. Dlaczego na czas budowy warto postawić na pompę hydroforową? Oto najważniejsze argumenty.

Wystarczająca wydajność

Na potrzeby budowlane pompa hydroforowa będzie w zupełności wystarczającym rozwiązaniem. Poza wyjątkowymi sytuacjami (wylewanie posadzek, tynkowanie) ekipy budowlane nie korzystają z urządzeń wymagających ogromnych dostaw wody w krótkim czasie. Zawsze też masz możliwość zakupu takiej pompy hydroforowej, która oferuje bardzo dobrą wydajność (polecamy tutaj np. modele Pedrollo czy ESPA).

Bardzo łatwy montaż i demontaż

To duża zaleta pomp hydroforowych z punktu widzenia osób, które potrzebują takiego urządzenia na czas budowy. Wiadomo, że zostawienie pompy na noc bez nadzoru może się skończyć jej kradzieżą, dlatego rozsądnie jest za każdym razem montować i demontować urządzenie. W przypadku pompy hydroforowej nie ma z tym najmniejszego problemu i cała operacja zajmie kilka minut.

Nie zajmuje dużo miejsca

Chcąc codziennie dowozić pompę na plac budowy i zabierać ją ze sobą na noc powinieneś wybrać takie urządzenie, które bez problemu zmieści się w bagażniku dowolnego samochodu i nie zajmie dużo miejsca np. w piwnicy. Pompa hydroforowa spełnia ten postulat.

Jest tańsza niż pompa głębinowa

To także nie jest bez znaczenia, zwłaszcza na etapie budowy domu, kiedy przeciętny inwestor ogląda każdą złotówkę. Porządną pompę hydroforową można kupić za około 400-500 złotych, co stanowi znaczną (dwukrotną) różnicę w porównaniu z cenami markowych pomp głębinowych o porównywalnych parametrach hydraulicznych.

Docelowo dobierzesz odpowiednią pompę głębinową już po zakończeniu budowy

Jeśli zamierzasz korzystać ze studni już po wprowadzeniu się do domu i będzie ona zaopatrywać budynek w wodę do celów bytowych i spożywczych, to potrzebujesz pompy głębinowej precyzyjnie dobranej do źródła, rodzaju instalacji oraz realnego zapotrzebowania na wodę. Nie możesz tego określić na etapie budowy, dlatego lepiej jest na razie poprzestać na pompie hydroforowej, a za docelową „głębinówką” rozejrzeć się tuż przed wprowadzeniem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.