Pompa głębinowa do podlewania ogrodu – dlaczego to najlepszy wybór?

Antoni Kwapisz
19.09.2022

Pompy głębinowe są podstawą każdej profesjonalnej instalacji wodociągowej. Na zakup takich urządzeń coraz chętniej decydują się również właściciele przydomowych ogrodów, którzy chcą je tanio i efektywnie nawadniać. Dlaczego w tym celu warto zdecydować się właśnie na pompę głębinową? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Wydajność

Pompa głębinowa dystansuje każdą pompę hydroforową czy tym bardziej zatapialną pod względem wydajności (oczywiście porównując ze sobą urządzenia z podobnych półek cenowych). Dlatego szczególnie dobrze sprawdzi się do intensywnego użytkowania studni, czego przykładem może być właśnie nawadnianie ogródka.

Cicha praca

Jeśli oczekujesz, że instalacja nawadniająca będzie pracować w sposób kulturalny i praktycznie niesłyszalny, to wybór może być tylko jeden – postaw na pompę głębinową. Umieszcza się ją w studni na głębokości nawet kilkunastu metrów, co gwarantuje, że nie będziesz słyszeć pracy silnika.

Niskie koszty eksploatacji

Pompy głębinowe są rekomendowane tym inwestorom, którzy nie chcą, aby instalacja nawadniania ogrodu generowała zbyt wysokie koszty. Współczesne modele są wyposażone w energooszczędne silniki, a zużycie energii można obniżyć również poprzez zastosowanie falownika.

Długowieczność

Prawidłowo dobrana, zamontowana i eksploatowana pompa głębinowa dobrego producenta (niekoniecznie najdroższego) może pracować zupełnie bezawaryjnie przez wiele lat. Jeśli więc nie masz ani czasu, ani ochoty na ciągłe usuwanie różnych usterek w instalacji wodnej, to postaw właśnie na markowy model pompy głębinowej.

Bezobsługowość

Pompa głębinowa musi być pierwszym wyborem dla każdej osoby, która oczekuje, że po zbudowaniu instalacji nawadniającej nie będzie musiała w ogóle pamiętać o jej istnieniu. Tutaj wystarczy prawidłowo zamontować pompę w studni i uruchomić instalację, aby na lata zapomnieć o tym, że mamy jakiś system nawadniania ogrodu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.